REKLAMA

Senyszyn w Płocku: SLD coraz mocniejsze

22:45, 16.12.2013 | TP
REKLAMA
Skomentuj
– Notowania Sojuszu Lewicy Demokratycznej systematycznie rosną – mówiła Joanna Senyszyn podczas spotkania z przedstawicielami płockich mediów. Tymczasem jej notowania wśród płockich licealistów nie stoją chyba zbyt wysoko.

Jedna z najważniejszych osób SLD spotkała się z uczniami dwóch płockich szkół ponadgimnazjalnych – III LO i Jagiellonki. Godzinne spotkanie z uczniami klasy II b przebiegało w bardzo gorącej atmosferze.

Europosłanka SLD przekonywała, że eurodeputowani pracują w lepszych warunkach niż polscy parlamentarzyści. Dodawała przy tym, że idee Unii Europejskiej należą do najlepszych „wynalazków” współczesnej Europy. Jeden z uczniów ripostował na to, że każdy naród ma swoją historię, z którą się identyfikuje i z której jest dumny. Joanna Senyszyn uznała, że skoro patrioci są nawet w USA, poparcie dla unijne idei nie wyklucza bycia patriotą.

Siła Unii, zdaniem eurodeputowanej z SLD, tkwi w różnorodności. Tym razem riposta jednego z uczniów odniosła się do bzdurnych, według niego, unijnych regulacji.

Atmosfera gęstniała coraz bardziej. Szczególnie napięta zrobiła się, gdy dyskusja zeszła na tematy związane z religią. Uczniowie chcieli wiedzieć, dlaczego Joanna Senyszyn na swoim blogu z taką zawziętością atakuje przedstawicieli kościoła.

W odpowiedzi usłyszeli, że powodem takiego zachowania jest wydana przez Jana XXIII instrukcja, która mówiła o tuszowaniu wszelkich śladów działalności księży-pedofili oraz nakładaniu ekskomuniki na każdą osobę, która ujawni przypadki tego typu zachowań wśród duchownych. – Gdyby podobną instrukcję wydał minister oświaty miałabym wówczas uzasadnione pretensje w stosunku do nauczycieli – mówiła Joanna Senyszyn.


Można było jednak odnieść wrażenie, że nie przekonała w tej kwestii ani licealistów, ani płockich dziennikarzy, z którymi spotkała się niespełna godzinę później. Jednoznacznie negatywny stosunek do Kościoła raczej nie przysporzył eurodeputowanej SLD wielu zwolenników. Ani wśród młodzieży ani wśród mediów. Co ciekawe, chociaż spotkanie Joanny Senyszyn z mediami trwało ponad godzinę, wśród dziennikarzy chętnych do zadawania pytań było niewielu.

Fot. Tomasz Paszkiewicz/Portal Płock

(TP)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (6)

widzwidz

0 0

wolno tak siać propagandę w szkołach?.Młodzieży ty nad SLD wylatuj a okiem słońca ogarniaj ciemnotę co szerzy posłanka z Brukseli. 01:07, 17.12.2013

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

legnitzlegnitz

0 0

Won do piekła k***** wściekła!!!! 07:18, 17.12.2013

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

burakczyńskiburakczyński

0 0

czyżby na stole leżały pomidory? w kogo pani poseł chciała rzucać? a może oberwała nimi? 09:29, 17.12.2013

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

qazqaz

0 0

Jestem jak najbardziej za SLD popieram ! Mam tylko jeden warunek dobierajcie starannie ludzi . 10:12, 17.12.2013

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

trzeżwytrzeżwy

0 0

aleś se dał w gaz.To tak się myśli PO gazie?. 11:58, 17.12.2013

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

normalnynormalny

0 0

Wiadomość usunięta z powodu złamania regulaminu. 12:52, 17.12.2013

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone | 2017