REKLAMA

Nowe centrum. Ile przybędzie miejsc pracy?

16:54, 20.12.2012 | MR
REKLAMA
Skomentuj

Centrum Graniczna wraz z wiaduktem i pozostałą infrastrukturą drogową ma powstać do końca przyszłego roku. Francuscy potentaci, Leroy Merlin i Decathlon planują zatrudnić w sumie około 200 osób.

Przypomnijmy: już w styczniu informowaliśmy o planach na zagospodarowanie sporego terenu niedaleko salonu Hyundai na Podolszycach, między Wyszogrodzką a drogą na nowy most. Z naszych informacji, które się potwierdziły, wynikało, że powstanie tam nowe centrum handlowe: swoje sklepy będą tam miały francuska sieć hipermarketów z budowlanką i wyposażeniem Leroy Merlin i sklep sportowy Decathlon. Przedstawiciele tego ostatniego zapowiadali, że roboty zaczną się w połowie roku, potem okazało się jednak, że inwestycja opóźni się i to sporo. Teraz mówi się o końcu przyszłego roku jako terminie otwarcia nowego obiektu.

Nowe centrum handlowe to tylko jedna część sporej inwestycji. Druga - o czym również już informowaliśmy - to równoczesna z budową obiektów przebudowa infrastruktury drogowej w tym rejonie. Spółka Centrum Graniczna, która zajmuje się budową obiektu, chce skomunikować ze sobą bardzo rozległe tereny, liczące nawet kilkadziesiąt hektarów. W planach jest połączenie nowego centrum z Wyszogrodzką i drogą na nowy most w zakresie zjazdów, pasów włączenia i wyłączenia, wiaduktu z węzłami komunikacyjnymi oraz odwodnienia i oświetlenia. Mniej więcej w odległości 600 m od ronda Wojska Polskiego w stronę Wisły ma zostać zbudowany wiadukt nad trasą ks. Jerzego Popiełuszki, umożliwiający również zjazd oraz nawrotkę klientom sklepów jadącym na nowy most. Do centrum handlowego będzie też można zjechać od Wyszogrodzkiej (za stacją BP).

Dziś, po niemal roku od momentu, gdy pierwszy raz poinformowaliśmy o mającym powstać Centrum Graniczna, prezydent miasta Andrzej Nowakowski wraz z inwestorami podczas konferencji prasowej potwierdzili oficjalnie przygotowania do inwestycji i zdradzili trochę więcej szczegółów.

Jak informuje Konrad Kozłowski z ratuszowego biura prasowego wiadomo już, że w ramach przebudowy układu komunikacyjnego powstaną dwie jezdnie o długości 1,4 km i powierzchni 14.700 m kw., a także nowe rondo i wiadukt nad Trasą ks. Popiełuszki o długości 56,17 mb. - W obrębie CH GRANICZNA powstanie łącznie 921 nowych miejsc parkingowych, w tym 94 miejsca dla osób niepełnosprawnych i 340 miejsc dla rowerów - zapowiada Kozłowski.

Powierzchnia handlowa marketu Leroy Merlin będzie liczyć blisko 10 tys. m kw. Ma to być jeden z największych sklepów tej sieci w kraju - całość zajmie obszar prawie 5 hektarów. Z kolei Decathlon ma zajmować powierzchnię ok. 3 tys. m kw. (w tym 2,5 tys. to powierzchnia sprzedaży). - Trwają jeszcze rozmowy z kolejnymi potencjalnymi operatorami handlowymi z branży spożywczej i motoryzacyjnej, którzy mogliby otworzyć swoją działalność na terenie CH GRANICZNA w nadchodzącym roku - informuje Konrad Kozłowski.

Jak podczas konferencji podkreślał prezydent Andrzej Nowakowski, cieszy nie tylko przebudowa dróg w rejonie mającego powstać centrum handlowego, która wpisze się w plany rozwoju tej części miasta, ale fakt, że dzięki inwestycji płocczanie mogą liczyć na nowe miejsca pracy: w Leroy Merlin zatrudnienie ma znaleźć ok. 150 osób, w Decathlonie – około 50 osób. Jak wynika z zapowiedzi Pawła Bukowczyka, przyszłego dyrektora Leroy Merlin w Płocku, poszukiwani będą między innymi: doradcy handlowi, kierownicy działów, kasjerzy, pracownicy punktów obsługi klienta, administracji, służb porządkowych. Sieć planuje również nawiązanie współpracy z lokalnymi fachowcami w zakresie różnego typu usług, np. montażu.

Fot. UMP. W spotkaniu wzięli udział m.in.: dyrektor biura projektowego Budoplan Józef Krawczyk odpowiedzialny za projekt inwestycji, dyrektor regionalny Decatlon Marcin Jaworski, dyrektor ds. komunikacji Decatlon Agnieszka Parchimowicz, Ilona Warszewska - manager ds. ekspansji Decatlon, dyrektor rozwoju Leroy Merlin Polska Rafał Krzepkowski, dyrektor sklepu w Płocku Paweł Bukowczyk oraz Kacper Chudzikiewicz – rzecznik prasowy Leroy Merlin Polska. Obecni byli także inwestorzy – Krzysztof i Jakub Tryboń z firmy developerskiej Tryboń z Warszawy. Poniżej materiały Budoplanu

Czytaj też:
Nowe centrum później. Razem z wiaduktem

W Płocku będzie kolejne centrum handlowe


(MR)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (6)

JaJa

0 0

Nowe miejsca pracy za 1200 + VAT. 19:00, 20.12.2012

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

płockpłock

0 0

ciekawe ile osób straci pracę w małych sklepikach przez kolejna galerie. praca znajdzie 200 osób, a straci 400- pracownice, właściciele, dostawcy, producenci..... po co nam kolejne galerie, państwo powinno wspierać małe i średnie firmy bo w nich najwięcej osób znajduje zatrudnienie. 19:16, 20.12.2012

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ww

0 0

Jasne jest, że niektórym z ratusza myślenie sprawia ból. Tylko wytwarzanie nowych dóbr (produkcja) łącznie z ich obrotem może spowodować wzrost popytu. Biedni obywatele obejdą centrum szerokim łukiem. Przecież już teraz jedyny ruch w galeriach powodują sami handlowcy. Jeżeli tego zjawiska jeszcze nie dostrzeżono, to sugeruję wizytę u okulisty. Twórzcie miejsca pracy w produkcji inaczej galerie trzeba będzie zamknąć.
Myśleć, myśleć i jeszcze raz myśleć przecież będziecie musieli coś z sobą zrobić jeśli następnym razem luzie was nie wybiorą. 19:38, 20.12.2012

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

dddd

0 0

Miejsca pracy dla kasjerek i sprzedawczyń za najniższą krajową, które obsadzą najpewniej młodzieżą uczącą się - nie ma sie czym chwalić. Tylko nowe zakłady produkcyjne mogą rozruszać ten rynek. 09:08, 21.12.2012

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

andand

0 0

wiadukt nad trasą ks. Jerzego Popiełuszki powinien być przdłużony do ul Czwartaków i z drugiej strony do granicznej 10:14, 21.12.2012

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

adiadi

0 0

Każdy wolałby zakłady przemysłowe ale nie ma jak ich tutaj przyciągnąć. Nic nie oferujemy, dojazdów nie ma , kadry pracownicze niewykwalifikowane, ulg podatkowych brak, a oferta inwestycyjna raczej nie propagowana (chociaż nie mam informacji jakie ruchy podejmują władze PPPT, i komórki UM odpowiedzialne za obsługę inwestorów)

Co do zarzutów o niszczenie płockich przedsiębiorców to jeśli do tej pory OBI, NOMI itp nie zniszczyły małych handlowców to LM też tego nie zrobi. 14:39, 21.12.2012

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone | 2017