REKLAMA

Megainwestycje. Ale czy dla firm z Płocka?

00:20, 05.12.2012 | MS
REKLAMA
Skomentuj
W Płockim Parku Przemysłowo-Technologicznym w ciągu roku powstaną Centrum Usług Korporacyjnych i Laboratorium Centralne. Inwestycje o wartości 77 mln zł ożywią płocki rynek, ale o pełnym sukcesie można będzie mówić wtedy, gdy podwykonawcami zostaną firmy z naszego miasta.

Park należy do gminy Płock i Orlenu, udziałowcy mają po 50 proc. akcji. W poniedziałek i wtorek zarząd spółki podpisał dwie umowy - z wykonawcami, wybranymi w drodze przetargów na zaprojektowanie i realizację inwestycji Centrum Usług Korporacyjnych oraz Laboratorium Centralnego. CUK za ok. 43 mln zł zbuduje Budimex, a Laboratorium Centralne – Awbud, za prawie 34,4 mln zł. Obiekty mają powstać już do końca 2013 r., a dofinansowanie unijne to 40 proc. kosztów kwalifikowanych. CUK znajdzie się w nowoczesnym obiekcie o powierzchni użytkowej ok. 9.500 mkw. Laboratorium Centralne będzie miało 6.500 mkw.

O te inwestycje zabiegaliśmy dwa lata. Przekonaliśmy partnera, czyli Orlen, że są bardzo ważne dla miasta, a w perspektywie – i dla samego Orlenu – mówił podczas konferencji prasowej prezydent Andrzej Nowakowski. - Pragnę podkreślić, że wielką rolę odegrał samorząd województwa z marszałkiem Adamem Struzikiem, pomagali nam na każdym etapie. Dookoła kryzys, a my będziemy realizowali w przyszłym roku inwestycje o wartości 250, może 300 mln zł, bo pamiętajmy jeszcze o Wodociągach. Na inwestycje z kasy miast idzie kwota 100-120 mln zł, widać więc, jak wiele będzie się działo w przyszłym roku.

Czy te inwestycje będą opłacalne, czy znajdziemy chętnych do zainwestowania i działania w CUK i Laboratorium? - Mamy już mocno zainteresowanych ponad 50 procentami powierzchni – zapewniała szefowa Parku Iwona Lewandowska. Ale to tylko wstępne dane, bo przecież do tej pory żadne umowy nie mogły być jeszcze podpisane.
 
Wiceprezydent Płocka Cezary Lewandowski tłumaczył: - Orlen poddał projekt dogłębnej analizie. Dla spółki liczy się bilans ekonomiczny. I ocenili, że jest dobry.

Prezydent Nowakowski uzupełniał: - Przyszły rok z pewnością będzie okresem ożywienia gospodarczego w Płocku, choć nie wiemy jeszcze, z jakich podwykonawców skorzystają firmy, z którymi podpisaliśmy umowy.

Inwestycje warte są 77 mln zł, Unia dołożyła ponad 30, skąd Park weźmie brakujące 47? Ze środków własnych i kredytu z polskiego banku.(MS)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (1)

adiadi

0 0

mówić że prowadzi się rozmowy itp. Ja proponuje Pani prezes siedzieć cicho, nie dopuszczać do żadnych wycieków informacji że gdzieś prowadzone są jakieś rozmowy a sukces obwieszczać po finalizacji umowy 11:56, 05.12.2012

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone | 2017