REKLAMA

Największe błędy popełniane w spedycji i transporcie

06:51, 17.02.2017 | artykuł partnera
REKLAMA
Skomentuj

Obecnie najbardziej rozwiniętymi gałęziami przemysłowymi są spedycja i transport. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ codziennie na całym świecie transportuje się różnorodne towary, dzięki czemu klienci codziennie mają na półkach sklepowych produkty, które niezbędne są do prowadzenia ich biznesów i zwyczajnego życia. Jednakże w tej branży niektóre, a w szczególności początkujące, firmy popełniają dość spore błędy, które obniżają ich efektywność działania. Jakie to błędy?

Niedoświadczeni spedytorzy 

To zdecydowanie jest bolączka i bierze się przede wszystkim z tego, że właściciele firm transportowych chcąc zaoszczędzić zatrudniają osoby, które nie mają zbyt dużego doświadczenia w pracy jako spedytor. Jak najbardziej warto jest takich pracowników zatrudniać, bo przecież przyszli spedytorzy muszą nabierać potrzebnego doświadczenia, niemniej jednak powinni oni być jako asysta przy bardziej obeznanych kolegach z branży. 

Spedytor zajmuje się profesjonalnym wyszukiwaniem najkrótszych i najbardziej efektywnych tras dla kierowców. Bardzo ważny jest również wybór firmy i sposobu dostarczenia ładunku. Tutaj jedna pomyłka może naprawdę sporo kosztować daną firmę i nie chodzi tutaj wyłącznie o względy finansowe. Przede wszystkim liczy się rynkowa reputacją, którą w obecnych czasach ciężko jest wypracować, ze względu na niezwykle solidną konkurencję. Dlatego też firmy powinny unikać wszelkich wpadek i pracować na zdobycie zaufania wśród klientów.

Złe zarządzanie finansami 

Kolejnym bardzo dużym błędem jest złe zarządzanie przepływem pieniędzy przez właściciela firmy transportowej. Niestety często dochodzi do takich sytuacji, gdzie pieniądze, które mają iść na wypłaty dla pracowników, czy nowe inwestycje są sukcesywnie wydawane na konsumpcję. Niestety jest to bardzo częste działanie mniej rozważnych osób, które do tej pory nie miały okazji zarobić nieco więcej pieniędzy. 

Oszczędności można szukać wszędzie, bo nawet firma transportowa niekoniecznie musi mieć swój samochód. Można np. skorzystać z opcji, którą oferuje http://autakrajowe.com.pl/, bowiem jest tam możliwość wynajęcia pojazdów ze stałą miesięczną opłatą. Taka opłata może zostać wliczona w koszty działalności i dzięki temu bez większych trudności można mieć samochód, który może od razu zarabiać i tym samym zarabiać na kolejne inwestycje. 

(artykuł partnera)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (0)

Brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz

REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone | 2017