Zamknij
REKLAMA

Zandberg: Zamiast lekcji religii, sfinansujemy ciepłe posiłki dla dzieci

17:42, 06.09.2018 | K.B
REKLAMA
Skomentuj
Fot. Karolina Burzyńska / Portal Płock

Bardziej prospołeczny samorząd, zorientowany na prawa pracownicze i prawa kobiet, bardziej świecki. Tak to widzi lider partii Razem, Adrian Zandberg.

 – Nie można samorządu traktować jako swoją własność. Wychodzić z przeświadczenia, że wara ludziom od samorządu. Ja tu jestem dobrym gospodarzem, niczego konsultować nie muszę. W wielu miastach brakuje tego wciągania do wspólnego działania. Są wieczni prezydenci i burmistrzowie, zajmujący swoje stanowiska po 20 lat, obrastających siecią lokalnych wasali. Drogą do zmian jest przewietrzenie budynku ratusza i zmiana pokoleń w strukturach samorządu, a nie grzebanie w ustroju – przekonywał w czwartek Adrian Zandberg na spotkaniu z dziennikarzami zorganizowanym przed płocką delegaturą Mazowieckiego Urzędu Marszałkowskiego.

Kandydaci partii Razem pojawią się w wyborach samorządowych na liście do sejmiku województwa mazowieckiego (ale już nie do Rady Miasta Płocka). – Zależy nam na zrobieniu nieco więcej przestrzeni dla lokalnych aktywistów. Sejmiki to są takie regionalne parlamenty, w których chcemy zaznaczyć swoją obecność – uzasadniał decyzję Zandberg.

Skupił się na zarysie programu „Szkoła bez opłat”, który miałby być finansowany ze szczebla centralnego. – Szkoła teoretycznie jest bezpłatna, w praktyce kosztuje – mówił partyjny lider. Posługiwał się szacunkami z prasy dotyczącymi wydatków rodziców w ciągu roku szkolnego na poziomie 2 tys. zł. – 300+ w tej sytuacji nie wystarczy. Chcemy, aby polska szkoła była faktycznie bezpłatna, bo tylko wtedy będziemy mieli prawdziwą równość szans.

Co jeszcze? Ciepłe posiłki dla wszystkich dzieci (jak w Nowym Yorku), aby jadły smacznie i zdrowo, lepiej się rozwijały. – Polska to nie jest biedny kraj. Najwyższy czas, aby nie dochodziło do zawstydzających sytuacji, że dziecko z głodu nie może skupić się na lekcji – kontynuował. Skąd pieniądze? – Proponujemy zaprzestania finansowania przez państwo szkolnych lekcji religii. Lekcje religii powinny być finansowane przez związki religijne, natomiast katecheza niech odbywa się poza szkołą.

Pomoce naukowe (wyposażenie sal czy przybory potrzebne podczas lekcji) także powinny być bezpłatne. – Teraz rodzice słyszą, że tu trzeba 70, tam 20 zł. To nie jest normalna sytuacja. Dzięki temu unikniemy rywalizacji między dziećmi, kto ma fajniejsze rzeczy. Żadne dziecko nie czuło się z jakiegoś powodu gorsze.

Kolejna sprawa to bezpłatny transport dla uczniów ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Pytany o szacunkowe koszty, dodał, że więcej informacji podadzą na konferencji w połowie września. – Chcemy o ten program walczyć w wyborach parlamentarnych w 2019 r., ale już teraz, na poziomie samorządu, tam gdzie zawodzi rząd centralny w Warszawie, tam gdzie ten sam rząd mówi, że się nie da, to samorządy mają pole do popisu. Zwłaszcza w przyszłej kadencji. Nie jest tajemnicą, że rząd Prawa i Sprawiedliwości skłócił się z Unią Europejską, czego efektem może być alokacja większej części środków na poziomie regionów. Te pieniądze trzeba wydać mądrze, czyli nie wylewając beton, budując zbędne lotniska, na których potem nie lądują żadne samoloty, nie na aquaparki w miejscach, gdzie nie ma komu do nich przyjść, tylko poprawiając jakość życia poprzez poprawę usług publicznych. Poprzez lepsze szkoły, lepszą ochronę zdrowia. Aby Polska stała się wygodniejszym domem dla wszystkich – podkreślał Zandberg.

"Jedynką” partii Razem w wyborach do sejmiku województwa jest pochodząca z Sochaczewa Magdalena Malińska. Zwracała uwagę na nierównomierne dochody między Warszawą a resztą województwa mazowieckiego. – Warszawa działa jak wielki magnes wyciągający młodych ludzi. W rezultacie inne miasta się wyludniają i starzeją. Jeśli nawet samorządowcy starają się to zmienić, to już dobór działań okazuje się strasznie nietrafiony – tu odniosła się do metody leczenia niepłodności in vitro (dawniej refundowanej przez państwo). Z kolei samorząd województwa dofinansowuje metodę naprotechnologii. – Na 43 pary osiągnięto raptem trzy ciąże. To bardzo niska efektywność. Dlaczego marszałek Struzik zdecydował się wybrać akurat tę metodę zamiast in vitro? A no dlatego, że samorządowcy nadal wolą słuchać głosu kościoła niż głosu naukowców. Podejmują decyzje bezpieczne politycznie – stąd postulują finansowanie in vitro z budżetu województwa.  

Malińska dopowiadała, że istotna jest poszerzenie połączeń komunikacyjnych, które obecnie „raczej się zwijają niż rozwijają”. – Koleje Mazowieckie na trasach, na których nie ma torów kolejowych, powinny wprowadzić połączenia autobusowe. Tak, by z każdej wsi sołeckiej można było dojechać do miast powiatowych transportem publicznym. Proponujemy rozwiązanie „jeden system – jeden bilet”, aby transport był tani dla mieszkańców województwa – twierdziła kandydatka. Dodajmy, że w praktyce trwają uzgodnienia podobnej inicjatywy. Omawiano ją nawet w Płocku podczas niedawnego Kongresu Marszałków. Kolejny postulat obejmuje system budowy tanich mieszkań na wynajem dla młodych osób (w Płocku mamy „Mieszkania na start”).

„Dwójką” na liście do sejmiku wojewódzkiego będzie Jerzy Piórowicz, koordynator lokalnego koła partii Razem. On z kolei mówił o stanie jakości powietrza, wysokim poziomie zachorowalności na raka płuc czy oskrzeli wśród płocczan. Wskazywał na konieczność poprawy opieki medycznej (poprzez dofinansowanie oddziału chorób płucnych). – Sejmik ma w swoich kompetencjach narzędzia, by wiele zmienić – twierdził. – Jako radni będziemy naciskać na zmianę polityki. Aby Orlen przestał być butny względem mieszkańców, a zaczął widzieć poza biznesem nas.

Partia wystosowała jakiś czas temu petycję w sprawie jakości powietrza w Płocku. Mają potwierdzenie z kancelarii prezesa Rady Ministrów, że ich petycję skierowano do ministra środowiska.

[ZT]19601[/ZT]

Zandberg przekonywał, że trzeba dołożyć wszelkich starań, aby samorządy przestały zatrudniać na śmieciówkach. – Samorząd zachowuje się jak najgorszy wyzyskiwacz. Wypycha na śmieciówki albo podpisuje outsourcingowe umowy z dostawcami, którzy zatrudniają ludzi „na czarno”. Nie da się w rozsądny sposób wytłumaczyć, dlaczego instytucje podległe samorządowi zatrudniają na umowach śmieciowych. Oszczędności nie są duże, natomiast straty dla jakości życia ludzi, bez odprowadzonych składek, bez elementarnej stabilności życiowej, były i są olbrzymie. Chcemy zasady „zero śmieciówek w samorządach”, godnej płacy. Aby sejmik co roku przyjmował minimalny poziom wynagrodzenia dla osób pracujących dla samorządu, a ten nie powinien być niższy od kosztów utrzymania.  

Lider partii Razem nie chciał powiedzieć, na ile mandatów liczy. – Walczymy, by w sejmikach pojawił się głos prospołeczny, stojący po stronie młodych rodzin, kobiet – skwitował Zandberg. – Mam nadzieję, że jesienią w wielu sejmikach będzie go donośnie słychać. Powinnością polityka jest przedstawianie programu, wystawienie wiarygodnych kandydatów, którzy będą o ten program się upominać i wdrażać. Osobiście jestem sceptyczny wobec polityków zakładających czapkę czarodzieja, wyjmujących różdżkę i przewidujących jak będzie wyglądała przyszłość. Ta zależy od tego, kogo ludzie uznają za wiarygodnego, który program będzie im najbliższy. Liczę, że będzie to program partii Razem.

(K.B)
REKLAMA
REKLAMA

Komentarze (46)

TargówekTargówek

141 36

mam nadzieję że Płock przywitał tego komucha tak jak na to zasługuje czyli porządnym oklepem na ten marskistowski pysk 17:59, 06.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UżytkownikUżytkownik

Naruszono regulamin portalu lub zgłoszono nadużycie. Komentarz został zablokowany przez administratora portalu.


enrico pallazzoenrico pallazzo

41 119

Dobry pomysł. Religia od niczego nie jest potrzebna. Bajki każdy sobie może na dobranoc sam poczytać. 19:12, 06.09.2018

Odpowiedzi:4
Odpowiedz

optymistaoptymista

8 10

Strasznie aktywny jest dziś komuszy pomiot. A to dlatego, że komuchów w 1989 roku nie potraktowaliśmy tak jak w 1920. Wszystko jest jednak do nadrobienia. 11:34, 07.09.2018


LukaszLukasz

11 8

Skoro tak myslisz gosciu to za 20 lat twoje dzieci zamiast wigilii ramadan beda obchodzic. A ty bedziesz placil podatek jako niewierny. Mieszkam w UK i nie zdajesz sobie sprawy co sie tu dzieje jak i we Francji Niemczech Holandii. Tefałen Ci tego nie pokazuje. Oblewanie twarzy kwasem, branie zakladnikow, nozownicy to tu jest chleb powszedni. Dzieci katolickie zaczepiane i bite w szkolach. Zaczerpnij troche wiedzy poza tefałenem bo gowno ogladasz i gowno wiesz.. 12:57, 07.09.2018


@ Lukasz@ Lukasz

4 10

drogi Lukasz :) skoro tak Ci źle na tym zmywaku w UK wracaj do raju jakim jest Polska :)
rozumiem też że już płacisz podatki jako ten niewierny, czy masz już oblaną twarz kwasem... skoro na porządku dziennym sa takie historie... czy może jednak histeria przez Ciebie woła :)

wracaj tutaj niezmordowany niezłomny potomku *%#)!& żołnierzy poczętych i innych świętych :) nie dorabiaj tych kosmopolitycznych lewackich skorumpowanych do szpiku kości wrednych "angoli"...
13:39, 07.09.2018


do Łukaszado Łukasza

9 6

co ty człowieku *%#)!& w Londynie 2-3 razy w roku,nie widziałem aby ktoś kogoś zaczepiał,bił czy oblewał kwasem i to na porządku dziennym.Pewnie takie rzeczy mają miejsce,ale gdzie ich nie ma.Trochę wyluzuj,bo tylko siejesz nienawiść do innych nacji.Pojedź na Balham,stoi tam kościół katolicki,kilkadziesiąt metrów dalej baptystów,za rogiem meczet i nikt nikogo nie prześladuje. 15:03, 07.09.2018


niktnikt

96 9

kolejny chętny do żłobu 19:51, 06.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

alenkaalenka

109 8

Rozumiem, że dzieci i młodzież to chwytliwy temat przedwyborczy. Wszak to oni są przyszłością narodu. Ale dostaję wstrętnej wysypki, gdy słyszę, że dzieci w szkołach trzeba dokarmiać, bo są głodne. Jakim niedoukiem gospodarowania trzeba być, żeby z 500+ nie potrafić zaspokoić podstawowej potrzeby małego człowieka jaką jest pokarm! Jeżeli rodzina tego nie potrafi i dziecko nadal chodzi głodne, znaczy to, że pieniądze trafiły w nieodpowiednie ręce. Pan Zandberg chce dublować program 500+?. Jak znam życie, to w okresie przedwyborczym nie tylko pan Zandberg będzie grał rolę dobroczyńcy dzieci, emerytów i chorych. 19:51, 06.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Izaak na którego kotIzaak na którego kot

102 20

Polska nie jest twoją ojczyzną ty czcicielu Marksa i Engelsa!
Tfu na komuchów! 19:54, 06.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Polit  76Polit 76

28 78

Oczywiście że religię trzeba że szkół wyprowadzić bo te spasione pedofile tylko się jarają....ale temu grubasowi z czerwonym ryje trzeba zabrać koryto 20:18, 06.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

janjan

76 15

Zandberg to oszołom on i jego partia nic nie znaczą.Pseudolewica zawsze przed wyborami mówi o konkordacie a po wyborach cisza.KORYTO. 20:20, 06.09.2018

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

Panie ZandbergPanie Zandberg

10 25

masz mój głos 21:40, 06.09.2018


smutna refleksjasmutna refleksja

17 4

Zeby chociaż ta "autentyczna" wg jana lewica miała jakis spójny lewicowy program i inteligentnych ludzi potrafiących go zaprezentowac tak jak p.p. M.Malińska i A. Zandberg to może Jan mógłby ją popierać. Ja wolę nomem omen "Razem".
Najbardziej jednak odpowiadałaby mi sytuacja, gdyby okreslenie "razem" opisywało JEDNĄ ZJEDNOCZONĄ LEWICĘ z JEDNYM dojrzałym lewicowym PROGRAMEM i wolą zgodnego wpsółdziałania z partiami z centrum sceny politycznej. I to juz w tych wyborach.
Rozbicie na małe konkurujące ze sobą partyjki to najlepszy przepis na klęske wyborczą. 21:58, 06.09.2018


mgmg

4 1

Jak w ogóle inteligentny człowiek może popierać zbrodniczą ideologię jaką jest marksizm, której kontynuatormi są zandberg i razem? Przypominam, że ten sam marksizm stworzył najbardziej zbrodnicze ideologie jak komunizm i nazizm, kuzynów marksizmu jaki reprezentuje zandberg. Marksizm musi zostać zdelegalizowany konstytucyjnie. 00:23, 09.09.2018


młodyZKSmłodyZKS

62 17

mam obrzydzenie do postkomunistycznych partii typu Razem, Zieloni, SLD czy PSL. 22:59, 06.09.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

Ciekawy Ciekawy

0 0

Do swojego kolegi radnego też? 12:30, 10.09.2018


Biedne, głodne dziecBiedne, głodne dziec

58 14

ludzie, czy rozumy wam poodbierało. Przestańcie grać"biednymi, głodnymi" dziećmi. Bezrobocie rekordowo spada, rodziny dostają 500 plus, 300 plus, stypendia socjalne, miejskie, naukowe e.t.c., dopłaty do prądu, mieszkania to gdzie te głodne dzieci? A jeżeli są, to pogonić ich rodziców do roboty. Co do religii, wyrzućcie ją ze szkół, a jeszcze chwila i zaczniecie bać się własnego cienia. Won z darmozjadami. Kolejni chcą na grzbietach "biednych dzieci" dorwać się do koryta!!!! Czemu partia Razem nie zrzekła się dotacji z budżetu państwa na działalność propagandową jak tak martwi się " o głodne dzieci"? Skąd to się tyle tego nabrało? A do uczciwej roboty się zabrać, widzę, że młodzi są, a nie do łatwego chleba. Kolejni chcą się uwłaszczać na ciężkiej pracy społeczeństwa 23:34, 06.09.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

yhmyhm

12 2

to rząd daje jakieś pieniądze? rząd ma swoje pieniądze że rozdaje 500+, 300+??? najpierw ten rząd musi zabrać ludziom żeby później... kupić sobie wyborców własnie 500+ czy 300+... to po pierwsze, po drugie skoro jesteśmy przy 500+ wystarczył rok żeby za te 500+ mozna było kupić mniej niż rok temu (inflacja złotówka mało warto itd), po trzecie rząd "da" 500+ jedną ręką a ile zabiera drugą ręką?? nowe podatki w drodze a o kolejnych juz myslą - podatek do paliw :) rząd rozdaje mieszkania??? chetnie bym wziął kilka,
religia do kościołów szkoła wolna od szamaństwa 08:18, 07.09.2018


REKLAMA

płocczaninpłocczanin

54 8

następna morda do koryta ...a do roboty warchoły 05:42, 07.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

kk

54 7

chyba tu chodzi o dobre posadki a nie posiłki dla dzieci 06:42, 07.09.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

MRXMRX

11 2

a ściślej o ciepłe posadki 08:44, 07.09.2018


giegie

40 1

Może to posiłki z caritasu? 07:53, 07.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

każda religia prowadkażda religia prowad

15 50

Jak to jest w tej Polsce że w jednym budynku uczeń dowiaduje się na lekcjach, że świat to chemia i fizyka, atomy itd, że wszechświat liczy sobie ponad 13 miliardów lat, że wielki wybuch, studiując tabelę stratygraficzną uczą się o historii Ziemii, dokonują doświadczeń (jeśli szkoła posiada odpowiednie warunki) fizycznych i chemicznych, a mogą po prostu pójść sobie na jakąś tam religię dowiedzieć się że był taki typ co pstryknął palcami i jest vuala Ziemia, życie po co się uczyć zdobywać wiedzę jak można sobie wszystko wytłumaczyć wielkim magikiem i religijnymi fantazjami. No pewnie że prościej religią... która otumania i sprowadza człowieka do minimum.
Nie lękajcie się da się doskonale żyć bez kłamstw szamanów jakichkolwiek.
08:11, 07.09.2018

Odpowiedzi:2
Odpowiedz

PlPl

4 2

"vuala Ziemia"... No i wyszło, jak się wyuczyłeś. 09:08, 07.09.2018


każda religia to złokażda religia to zło

4 2

@PI
voila - teraz jesteś usatysfakcjonowany :) 09:20, 07.09.2018


pawelecpawelec

51 6

Ta partia jeszcze istnieje? 4 lata o nich nie słyszałem.... aaa wybory się zbliżają... no tak, to co innego przecież trzeba czymś koryto zapchać... 08:19, 07.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

CiekawyCiekawy

42 0

Ciekawe jak oni chcą to zrobić skoro kasa na pensje to tzw dotacje celowe , których nie można wydać na coś innego i określa je konkretny przepis prawa 08:23, 07.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

xxxx

46 7

TRUPA KM, WYDAJE SIĘ SETKI MILIONÓW? TO JUŻ BYŁO....

Zanim sprzedano nas tzw. Finom , najpierw wykonano nowe przyłącza do budynków aby nowy Fin? , nie musiał nic wydawać...

Ustanowiono szokujące ceny WEJŚCIOWO WYJŚCIOWE, DLA NEO STAROZNAJOMYM WŁAŚCICIELOM ŚMIECI......

Te przyzwoicie, palą się jak w całej Polin??

TERAZ JEST IDENTYCZNIE TO SAMO...............ABY DOTOWAĆ BADANIA WYNAJDYWANIA SPOSOBÓW PRODUKCJI CZOŁGÓW AUTOBUSOWYCH NOWYCH GENERACJI...


KM ŻĄDA WEJŚCIOWO PODWYŻKI CEN BILETÓW..

A potem już poleci........


I to w sytuacji, kiedy Kandydatka zamierza w ogóle znieść opłaty za KM.

Czysty MROŻEK.............. gdyby to nie było takie tragiczne?.

A wszystko z sytuacji - ZNSZCZENIA PROJEKTU LINII TRAMWAJOWYCH.......

Chociaż był krótki moment, kiedy AN , zamierzał , "pociągnąć", zaczęty przez MM projekt linii tramwajowych?

Polska upada .

Są 2 Państwa a kiedy odzyskamy Niepodległość?

500 + , czyli małe DZIECI , ROZŁOŻYŁY GOSPODARKĘ POLSKI?

System HANY - NIE?

Tam za wodą , za górami , TAM za wzgórzami piasku .jest pełno naszej Kasy.
Ob Zone........pomyliły się równoleżniki....POLSKA to nie beduiński suk.

Nie jest dla każdego lecz dla Polaków. Jako tolerancyjny od wieków Naród, zgodnie z Konstytucją OBCE nacje otrzymują polskie Obywatelstwo A WIĘC TE SAME PRAWA, JAKIE MAJA POLACY.

Automatycznie, oprócz Prawa istnieją również Obowiązki związane z PRAWAMI KONSTYTUCJI..

Niestety łamiecie Konstytucję głosząc;
Cytat;???Polska wygodny dom dla wszystkich?????.koniec cytatu.

Zakres WSZYSTKICH, określa konstytucja.
Istnieje w tym oszustwo ideowe, ponieważ z ?Automatu? neguje się i poniża RELIGIE POLAKÓW,

Żądając cytat; Zamiast lekcji religii, sfinansujemy ciepłe posiłki dla dzieci?????. Koniec cytatu.

A więc RELIGIA POLAKÓW OD 1050 LAT JEST NEGOWANA znikomą ilościowo nację Obywateli, którzy uzyskali je w ramach tolerancji współistnienia na polskiej Ziemi.

A więc wyznawanie Religi Polaków, mniejszości korzystające z Konstytucji, nie traktują, jako Prawo ??..dla wszystkich???.

Mniejszość żydowska, uzurpuje sobie Prawo dyrygowania Polakami i Religią Polaków.??

Widać wyraźnie, że istnieje podwójna władza w Polsce a my Polacy
mamy pewien zakres swobody, kontrolowany przez MNIEJSZOŚĆ.
Stąd widoczna buta , arogancja np. Grupy 8.
Czy też lansowane tu operaty Wyborcze tworu, nazywającego się Razem.

Atakując lekcje Religii , nie są Razem z Narodem polskim.

Nie znam przypadku wtrącania się Polaków w relacje z nauką judaizmu w szkłach żydowskich.

Ogromna Tolerancja, jak zawsze w Polsce.08:45, 07.09.2018

Odpowiedzi:1
Odpowiedz

dobra radadobra rada

0 0

pisz krotsze komentarze 13:42, 13.09.2018


MicMic

38 5

Skandal! Na tym plakacie wszyscy są biali! Czemu nie ma czarnego lekarza z Afryki? Śniadego inżyniera z Bangladeszu? Żółtego prawnika z Wietnamu? No, jak to wytłumaczycie?! A poza tym ewidentnym rasizmem widać, że na plakacie dziewczyny mają sukienki a chłopcy spodnie. To seksizm! ;] 09:23, 07.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

xxxx

36 5

To proste. Zew krwi. U siebie w Centrali do opisywanych strzelają , nie wpuszczają. Mają spokój z Sorosem... 10:23, 07.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Pan ŹdzichPan Ździch

35 8

Ot komuszki wymyślili. Powinna być dodatkowa godz o tematyce jak walczyć z komuchami a od religii wara!!!!! 10:34, 07.09.2018

Odpowiedzi:3
Odpowiedz

czytaj ze zrozumieniczytaj ze zrozumieni

7 11

Razem uważa że miejsce religii jest w kościele... nikt ci twoich zabobonów nie chce zabrać cymbale 11:16, 07.09.2018


mgmg

3 2

A ty odczep się od religii. Polacy dzięki wielkiej wierzę między innymi, która podtrzymywała w czasach zaborów tożsamość, mogli odzyskać niepodległość. Aby Polska była prawdziwie niepodległa musi się zwrócić w stronę Jezusa Chrystusa. Ja chcę, żeby religia nadal była nauczania w szkole. 00:17, 09.09.2018


NergalNergal

1 2

Ty to sobie możesz chcieć. Zabobony to w kościele być mogą. Poza tym tylko rodzimowierstwo a nie jakiś tam katolicyzm. 12:32, 10.09.2018


REKLAMA

mmmmmm

23 3

ta, na pewno zastąpią ministerstwo edukacji i zmienią podstawę programową, a przy okazji odwołają Zalewską i samozwańczo zdegradują religię, jakież bajki opowiadają 12:50, 07.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

ty zanbergty zanberg

9 0

ty czerwona ściero ! 18:06, 09.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

mgmg

9 0

Wystarczy komuchów u władzy. Trzeba zdelegalizować marksistów i to wszelkich raz na zawsze. 08:31, 11.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MadrzeMadrze

9 0

Tam sadzi się Czarzasty, by w Płocku załapać się do koryta, który nie ma nic do przekazania wyborcom, poza nienawiścią i jadem. Nie szanuje ludzi ... Czy ludzie z Płocka zagłosują na darmozjada, który żeruje na pieniądzach podatników dzięki aferom? 09:28, 11.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

czyczy

6 0

propagowanie komunizmu jest dozwolone w Polsce?. 16:55, 12.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

oloolo

2 0

Zandberg won z Płocka!!! 11:29, 13.09.2018

Odpowiedzi:0
Odpowiedz

REKLAMA
REKLAMA
© portalplock.pl | Prawa zastrzeżone